Vartotojo vardas:
Slaptažodis



 Paieška svetainėje

2014 birželio 25 d., Briuselis.

Europos Komisija nustatė patikslintus ir atnaujintus kriterijus, pagal kuriuos Valstybės narės gali paremti žemės ūkio ir miškų sektorius bei kaimo vietoves pagal ES valstybės pagalbos taisykles. Komisija priėmė naują žemės ūkio bendrosios išimties reglamentą (ABER) ir naujas Gaires dėl valstybės pagalbos žemės ūkio ir miškų ūkio sektoriuose bei kaimo vietovėse 2014-2020 m. (GL). Naujieji ABER ir Gairės buvo suformuluoti po šių metų pavasarį įvykusių konsultacijų su visuomene ir suinteresuotosiomis šalimis. (Konsultacijose dalyvavo Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija, siūlydama įtraukti pasiūlymą į formuojamą bendrą Copa-Cogeca dokumentą, kad laukinių gyvūnų padaryta žala turėtų būti pilnai atlyginama).

Tikimasi, kad naujosios taisyklės turėtų pagerinti valstybės pagalbos efektyvumą, pagreitinti patvirtinimo procedūras ir mažinti biurokratizmą, pvz., kompensuojant saugomų gyvūnų padarytą žalą.

Naujosios taisyklės įsigalios nuo 2014 m. liepos 1 d.

Su jų tekstais (kol kas tik anglų kala) galima susipažinti: http://ec.europa.eu/agriculture/stateaid/legislation/index_en.htm