Vartotojo vardas:
Slaptažodis Paieška svetainėje

Š. m. gegužės 28 d. įvyko balsavimas Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete dėl Nacionalinių teršalų ribų direktyvos nuostatų.

Žemdirbiams aktuali šios direktyvos dalis, nustatanti amoniako, kietųjų dalelių ir metano emisijos sumažinimus. Šalies gyvulininkystės sektoriaus plėtrai, ypač galvijininkystei, didelę grėsmę kelia ES ketinimai ženkliai sumažinti metano emisiją.

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto nariui B. Ropei buvo pateikusi konkrečius pasiūlymus, kurių direktyvos projekto nuostatų reiktų nepalaikyti. Asociacija taip pat siekia, kad emisijos apribojimai nebūtų taikomi vidutinio dydžio įrenginiams, galingesniems negu 1 MW, pvz. grūdų džiovykloms ar kai kurioms katilinėms.

COPA-COGECA turima informacija, Komitetas nepritarė bet kokiems metano sumažinimo tikslams, tačiau paliko Komisijos siūlytus amoniako mažinimo tikslus (buvo teikiami siūlymai juos padidinti).

Be to, kaip teigiamas elementas, buvo konkrečiai paminėti kiti susiję teisės aktai, Komiteto nuomone, reikšmingai prisidedantys prie emisijos mažinimo žemės ūkyje.

Šis balsavimas turi didelę reikšmę prieš birželio 15 ir 16 d. įvyksiantį balsavimą Europos Parlamento Aplinkos komitete ir plenariniame posėdyje – rugsėjį.