Vartotojo vardas:
Slaptažodis Paieška svetainėje

Posėdžiuose dalyvavo LŽŪBA atstovas.

Komisijos atstovai pristatė ES Žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaro p. Hogano „aktyvios prekybos diplomatijos“ vizitų tvarkaraštį. Komisaras vasario mėn. apsilankė Kolumbijoje ir Meksikoje. Balandžio mėnesį Komisaras kartu su verslininkų delegacija apsilankys Kinijoje ir Japonijoje, lapkritį – planuojama kelionė į Indoneziją ir Vietnamą. Komisija, formuodama delegacijas laikosi rotacijos principo, todėl didesnis skaičius ES valstybių narių verslo atstovų turi galimybę keliauti kartu su Komisaro komanda į verslo misijas.

TTIP derybose jaučiami poslinkiai iš JAV pusės – keliamas tikslas pasiekti susitarimą iki šių metų pabaigos.

Posėdyje buvo pateikta informacija apie PPO Nairobio ministrų susitikimą, kurio susiaurinta tematika apėmė eksporto konkurencijos sąlygas. Nairobyje susitarta, kad išsivysčiusios šalys panaikins eksporto subsidijas (ES išliko subsidijų galimybės kiaulienos ir cukraus sektoriuje), besivystančios šalys eksporto subsidijų turėtų atsisakyti pasibaigus pereinamiesiems laikotarpiams iki 2018, 2022 ir 2023 m. Taip pat Nairobyje buvo diskutuojama dėl eksporto kreditų nuostatų reglamentavimo. Ši priemonė ypač plačiai taikoma JAV. Keturiolika ES valstybių narių taip pat taiko šią paramos priemonę, ES mastu teisės aktai eksporto kreditų bus ruošiami.

Dg-Agri atstovai trumpai supažindino su dvišalių derybų su Vietnamu, Japonija, Mercosur šalimis. Planuojama pradėti derybas dėl laisvos prekybos su Filipinais, Australija, N. Zelandija. Bus atnaujinamos, seniau pasirašytos sutartys su Meksika ir Čile.

Olandijos, šiuo metu pirmininkaujančios ES, atstovas pristatė ES partnerystės programą Afrikos Sub-Sacharos regione, kuriame, interesų turi ekonomiškai stiprios ES valstybės narės, įskaitant Olandiją. Į LŽŪBA atstovo klausimą, kaip mažesnės, ekonomiškai silpnesnės ES valstybės narės galėtų pasinaudoti šia programa, Komisijos atstovas pasiūlė pastudijuoti Airijos pavyzdį, kuri sukoncentravusi išteklius vykdo veiklą Malavyje.

Pietų pertraukos metu vykusioje diskusijoje su Komisijos atstovais apsikeista informacija apie situaciją pieno sektoriuje ir 2016 m. perspektyvas, aptartos plėtros naujose rinkose galimybės, prarastos Rusijos rinkos nuostoliai.