Vartotojo vardas:
Slaptažodis Paieška svetainėje

   

   Šios kadencijos Vyriausybės programoje iškeltas tikslas – „išanalizuoti galimybes perkelti į Kauną dvi ministerijas: Aplinkos ir Žemės ūkio“. Tikėtina, kad nagrinėjimas buvo atliktas, nors visuomenė su jo rezultatais supažindinta nebuvo, nes Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių plane atsirado nuostata „Ministerijų perkėlimas į naujas bendras patalpas“. Be abejo, Vilniuje. Tai numatyta atlikti 2021 m. IV ketvirtyje ir už tai atsakinga LR Vyriausybės kanceliarija.

   Nepaisant neigiamos žemdirbių savivaldos nuomonės, Žemės ūkio ministerijos perkėlimas į Kauną organizuojamas, Kaune kuriama „veidrodinė“ ministerija. Ministerijos darbas tapo „paralyžiuotas“.

   Žemdirbius tai labai jaudina, kadangi prasidėjo derybinis periodas dėl 2021-2027 metų finansinio laikotarpio, kyla reali grėsmė dėl kitų įsipareigojimų žemdirbiams nevykdymo, nes kompetentingi specialistai palieka Žemės ūkio ministeriją ir kt.

   Šių klausimų aptarimui š. m. liepos 3 d. 11 val. Lietuvos žemės ūkio taryba surengs spaudos konferenciją. Joje dalyvaus:

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas;

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas Petras Puskunigis;

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis;

Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas;

Lietuvos nenašių žemių naudotojų asociacijos pirmininkė Danutė Karalevičienė;

Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos pirmininkas Saulius Daniulis.

 

 

Lietuvos žemės ūkio tarybos informacija