Š. m. rugsėjo 4 d. nuotoliniame Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidiumo posėdyje

Š. m. rugsėjo 4 d. įvyko nuotolinis Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidiumo posėdis. 

Posėdžio metu kalbėta apie tolimesnę paramą ūkiams, nukentėjusiems nuo COVID-19 pandemijos. Informaciją pateikė Žemės ūkio paskolų garantijų fondo direktorė Romalda Globienė, pristačiusi Žemės ūkio paskolų garantijų fondo teikiamas paslaugas: lengvatines paskolas, individualias garantijas, palūkanų kompensavimą.

Žemės ūkio ministerijos Maisto pramonės ir kokybės skyriaus vyr. specialistė Neringa Michailovaitė papasakojo apie papildomą valstybės pagalbą – 19,2 mln. Eur – pieno gamintojams. Žemės ūkio ministerija jau patvirtino šios pagalbos administravimo taisykles ir sieks, kad ji pieno gamintojams būtų išmokėta dar š. m. rugsėjo mėnesio pabaigoje. Šia pagalba siekiama kompensuoti š. m. birželio–rugpjūčio mėnesių pieno gamintojų pajamų netektis. Paramą numatoma mokėti visiems pieno ūkiams, kurie turėjo įregistruotų pieninių veislių karvių š. m. rugsėjo 1 d., nepriklausomai nuo ūkio dydžio. Pagalbos už pieninę karvę dydis bus nustatytas atskiru žemės ūkio ministro įsakymu, gavus informaciją iš VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro apie remtinų pieninių karvių skaičių. Ši priemonė yra pirmosios pagalbos schemos pieno gamintojams pratęsimas. Atkreiptinas dėmesys, kad bendra valstybės pagalbos suma (neatskaičius mokesčių) pagal abi pagalbos schemas vienam pieno gamintojui (įskaitant susijusius ūkio subjektus)  negali viršyti 100 000 Eur.

Prezidiumo nariai diskutavo dėl Asociacijos kasmet gruodžio mėn. rengiamų konferencijų vadovams ir specialistams. Atsižvelgiant į neaiškią padėtį dėl koronaviruso, nutarta renginius nukelti į 2021 metus.

Posėdyje dalyvavo UAB „Professional solve“ generalinis direktorius dr. Algirdas Sakalauskas, jis pristatė naudotų padangų perdirbimo projektą. Nutarta kartu su partneriais (VDU ŽŪA, VGTU ir Baltic Industrial) projekte bendradarbiauti.

Kalbėta apie aplinkos apsaugą, DNR planą. Sekančiame posėdyje bus detaliau aptartos biometano dujų ir bioorganinių trąšų gamybos technologijos.

Taip pat posėdžio metu buvo aptartos Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 202x-2027 m. strateginio plano tiesioginės paramos priemonės.  

 

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos informacija


Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija

Tilto g. 35-6, 01101 Vilnius

Tel. +37052122248
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

A/S LT334010042400033443
Luminor bankas, Banko kodas 40100

Visos teisės saugomos LŽŪBA © 2020