Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija kreipėsi į žemės ūkio ir aplinkos ministrus, prašydama pratęsti mėšlo ir srutų įterpimo terminą

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija, kaip ir kasmet, kreipėsi į žemės ūkio ir aplinkos ministrus, prašydama pratęsti terminą mėšlo ir srutų įterpimui.

Dabar galiojantis bendru aplinkos ir žemės ūkio ministrų įsakymu patvirtintas Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašas draudžia mėšlą ir (ar) srutas skleisti nuo lapkričio 15 d. iki balandžio 1 d., taip pat ant įšalusios, įmirkusios ir apsnigtos žemės. Kadangi hidrometeorologinės sąlygos palankios, rudeninį mėšlo įterpimo terminą paprašyta pratęsti iki š. m. gruodžio 12 d.

Šiuo metu vyksta Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašo pakeitimų derinimas. Jei bus susitarta, ateityje, gavusi iš Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos informaciją apie faktinę oro temperatūrą, Žemės ūkio ministerija galės nustatyti kitokį tręšimo laikotarpį visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje arba atskiruose regionuose.

 

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos informacija

 

 


Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija

Tilto g. 35-6, 01101 Vilnius

Tel. +37052122248
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

A/S LT334010042400033443
Luminor bankas, Banko kodas 40100

Visos teisės saugomos LŽŪBA © 2020