Delfi tema. Ūkininkai laukia baltarusių ir ukrainiečių šeimų – alga nuo tūkstančio eurų. Dalyvauja Asociacijos prezidentas Petras Puskunigis

Ūkininkai, kuriems stinga darbuotojų, sako, kad jau šiandien pasirengę priimti darbininkus iš Baltarusijos ir Ukrainos ir jų laukia net šeimomis – kai kurie jau spėjo net įrengti viešbučius. Tiesa, juodadarbių, kurie plušėtų už mininumą ar panašų atlyginimą, niekam nereikia. Trūksta kvalifikuotų specialistų, pavyzdžiui, mechanizatorių, kurie sugebėtų dirbti su programuojama technika ar melžimo robotus valdančių melžėjų. Jiems siūlomas atlyginimas nuo tūkstančio eurų „į rankas“, galima atvažiuoti šeimomis – abiems sutuoktiniams būtų darbo. Trukdo tik pandemija ir įvairūs biurokratiniai reikalavimai.

Pasak Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos, jau šiandien asociacijai priklausančios bendrovės galėtų priimti bent 400 kvalifikuotų darbuotojų.

Apie tai, kodėl Lietuvai fiksuojant rekordinį 14,7 proc. nedarbą reikia įrenginėti viešbučius darbuotojams iš trečiųjų šalių kalbamasi su Petru Puskunigiu, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos vadovu ir Rita Karavaitiene, „cvonline.lt“ rinkodaros vadove, Vytautu Buivydu, Lietuvos jaunųjų ūkininkų sąjungos pirmininku.

Žiūrėkite čia.


Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija

Tilto g. 35-6, 01101 Vilnius

Tel. +37052122248
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

A/S LT334010042400033443
Luminor bankas, Banko kodas 40100

Visos teisės saugomos LŽŪBA © 2020