VDI informacija dėl COVID-19 ligos ir psichologinio smurto darbo aplinkoje prevencijos priemonių

Pastaruoju metu šalyje žymiai padidėjęs užsikrėtusiųjų COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) skaičius, kuris siejamas su židiniais skirtingo dydžio bei vykdomos ekonominės veiklos įmonėse. Kiekvieno įmonės vadovo siekis yra apsaugoti darbo vietas, kad jos netaptų naujais COVID-19 ligos židiniais, kuomet epidemiologinę krizę juose suvaldyti taps labai sudėtinga.

Primename apie COVID - 19 ligos plitimo pavojus darbo aplinkoje ir informuojame apie parengtas Rekomendacijas darbdaviams kaip apsaugoti rizika susirgti COVID-19 ligą patiriančius asmenis nuo užsikrėtimo darbo metu bei ragina su jais susipažinti ir jų laikytis.

Pažymėtina, kad Rekomendacijos parengtos įgyvendinant Lietuvos Respublikos Vyriausybes COVID - 19 valdymo strategijos įgyvendinimo priemonių plano 1.2.3. ir 4.4.1. punktuose nurodytas priemones.

Tuo pačiu pažymime, kad dažnai pamirštama Lietuvos Respublikos darbo kodekso 30 straipsnyje nustatyta darbdavio pareiga - sukurti tokią darbo aplinką, kurioje darbuotojas ar jų grupė nepatirtų priešiškų, neetiškų, žeminančių, agresyvių, užgaulių, įžeidžiančių veiksmų, kuriais kėsinamasi į atskiro darbuotojo ar jų grupės garbę ir orumą, fizinį ar psichologinį asmens neliečiamumą ar kuriais siekiama darbuotoją ar jų grupę įbauginti, sumenkinti ar įstumti į beginklę ir bejėgę padėtį bei imtis visų būtinų priemonių psichologinio smurto darbo aplinkoje prevencijai užtikrinti ir pagalbai asmenims, patyrusiems psichologinį smurtą darbo aplinkoje, suteikti. Siekiant padėti darbdaviams įgyvendinti šią pareigą siūlome susipažinti su bei vadovautis parengtomis Rekomendacijomis psichologinio smurto darbo aplinkoje prevencijai ir psichosocialinių darbo sąlygų gerinimui.

Pabrėžtina, kad psichologinis smurtas darbe vertintinas kaip psichosocialinis profesinės rizikos veiksnys, o darbdavio pareiga atilikti visų esamų/galimų profesinės rizikos veiksnių vertinimą įskaitant ir psichosocialinius veiksnius.

 

Valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija


Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija

Tilto g. 35-6, 01101 Vilnius

Tel. +37052122248
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

A/S LT334010042400033443
Luminor bankas, Banko kodas 40100

Visos teisės saugomos LŽŪBA © 2020