„Žalios Lietuvos“ diskusijos centre – aplinką tausojantis žemės ūkis

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos komanda penktadienį nuotoliniu būdu surengė šeštąją šalies vadovo inicijuotos „Žalios Lietuvos“ diskusiją, skirtą žemės ūkio ir maisto pramonės sektoriui. Diskusijoje dalyvavo ir pasisakė Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas Petras Puskunigis, taip pat ir prezidiumo narys, AUGA group generalinis direktorius Kęstutis Juščius.

Žemės ūkio sektoriui neabejotinai tenka vienas svarbiausių vaidmenų įgyvendinant Europos Sąjungos žaliojo kurso tikslus ir Bendrijos bei Lietuvos iškeltą siekį iki 2050 metų pereiti prie klimatui neutralios ekonomikos. Žaliojo kurso tikslų įgyvendinimas kartu yra ir galimybė, kuria turime pasinaudoti siekdami transformuoti žemės ūkio sektorių, kad jis būtų aplinkai palankus, ekologiškas ir kuriantis didesnę pridėtinę vertę.

Diskusijoje kartu su žemės ūkio ministru K. Navicku, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininku V. Pranckiečiu bei kitais Seimo nariais buvo aptarti pagrindiniai iššūkiai, su kuriais susiduria žemės ūkio sektoriaus dalyviai. Pabrėžta būtinybė teikti prioritetą sektoriaus konkurencingumo didinimui, didesnės pridėtinės vertės kūrimui, skaitmenizacijai bei kaimo plėtrai. Dalyviai pabrėžė žalinimo bei klimato kaitos mažinimo svarbą, tačiau akcentavo, kad būtinos konkrečios priemonės ir sprendimai, užtikrinantys sklandžią sektoriaus transformaciją.

Vertinant kaimo plėtros ir gyvybingumo problematiką, buvo atkreiptas dėmesys į švietimo svarbą.

Renginio metu sektoriaus įmonės pristatė jau šiuo metu taikomas aplinkai palankias praktikas, ambicingus šiltnamio efektą sukeliančių dujų išlakų mažinimo planus. Pasak šalies vadovo komandos, džiugu išgirsti, kad žemės ūkio sektoriaus atstovai diskusijoje pristatė ambicingų inovatyvių idėjų dėl konkrečių technologinių sprendimų, leisiančių prisidėti prie esmingo šiltnamio efektą sukeliančių dujų išlakų mažinimo.

„Žalios Lietuvos“ diskusijoje su žemės ūkio ir maisto pramonės sektoriaus atstovais sutarta, kad reikia ir toliau siekti kuo platesnio dialogo tarp suinteresuotų asmenų, taip pat būtinas ir organizacijų įsitraukimas ieškant sprendimų dėl žaliosios žemės ūkio sektoriaus transformacijos. Reikia ieškoti sprendimų, užtikrinančių sinergiją tarp ekonominių, socialinių ir aplinkosauginių aspektų.

Diskusija rengiama įgyvendinant Prezidento 2019 m. rudenį paskelbtą „Žalios Lietuvos“ iniciatyvą. Ja siekiama megzti dialogą ir paskatinti įvairias visuomenės grupes prisiimti savanoriškus įsipareigojimus dėl švaresnės ir žalesnės Lietuvos ateities. Darni ir saugi aplinka, žalia ir tausojanti valstybė yra viena iš šalies vadovo Gerovės valstybės vizijos krypčių.

 

Pagal Prezidento komunikacijos grupės pranešimą

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija

Tilto g. 35-6, 01101 Vilnius

Tel. +37052122248
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

A/S LT334010042400033443
Luminor bankas, Banko kodas 40100

Visos teisės saugomos LŽŪBA © 2020