Š. m. birželio 17 d. įvyko LŽŪBA prezidiumo posėdis

Š. m. birželio 17 d. 11 val. Kėdainių r. (LŽŪKT patalpose) vyko Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidiumo posėdis.

Posėdyje nuotoliniu būdu dalyvavo žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis ir kiti ministerijos specialistai. 2023-2027 m. Strateginio plano nuostatas pristatė Žemės ūkio ministerijos Europos Sąjungos reikalų ir paramos politikos departamento vyriausiasis patarėjas Artiom Volkov, vyriausioji patarėja Kristina Indriošienė, patarėjas Dainius Stravinskas, Augalininkystės ir žaliųjų technologijų skyriaus vyresnysis patarėjas Tadas Švilpauskas.

Taip pat buvo kalbėta apie siūlymą atsisakyti iki šiol galiojančios nekilnojamojo turto mokesčio lengvatos žemės ūkio juridiniams ir fiziniams asmenims. Asociacijos nuomone, nesuprantama, kodėl nustatomi skirtingi koeficientai, nors ir vieni, ir kiti subjektai užsiima ta pačia veikla. Tai iš principo nepriimtina dėl konkurencingumo iškraipymo. Sprendimas panaikinti šią lengvatą žemdirbiams šiuo sunkiu laikotarpiu, kai iki neregėtų aukštumų išaugusios trąšų, elektros, pašarinių priedų, dujų, augalų apsaugos priemonių ir kt. kainos, kai aukščiausiuose lygiuose kilęs susirūpinimas dėl apsirūpinimo maistu, yra tikrai ne laiku. Kitos šalys elgiasi priešingai – ieško paramos šaltinių savo krašto žemdirbiams, kad jie išliktų konkurencingi, nes ekonominės krizės ir karo Ukrainoje akivaizdoje apsirūpinimo maistu klausimas tapo labai aktualus. Be to, pastatai žemės ūkyje naudojami labai sezoniškai ir jie nesudaro prielaidų sukurti aukštą pridėtinę vertę, kaip kad nekilnojamasis turtas mieste. Taipogi absoliučiai daugumai gamybinių pastatų, esančių kaime, mokestinės vertės Registrų centro masinio vertinimo metu nėra nustatytos. Įvedamas nekilnojamojo turto mokestis ypač sunkiai pakeliama našta būtų mišriems ūkiams, užsiimantiems pieno gamyba, nes ten pastatų daugiausia. Tai dar labiau skatintų atsisakyti šios veiklos, kai jau ir taip pienininkystės ūkių kasmet ženkliai mažėja. Tokios pastabos buvo išsakytos Finansų ir Žemės ūkio ministerijoms išsiųstame rašte.

Prezidiumo nariai diskutavo ir aptarė einamąją situaciją ūkiuose, pasiruošimą javapjūtei ir rudens sėjai, kitus einamuosius klausimus.

  

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos informacija


Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija

Tilto g. 35-6, 01101 Vilnius

Tel. +37052122248
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

A/S LT334010042400033443
Luminor bankas, Banko kodas 40100

Visos teisės saugomos LŽŪBA © 2020