Skip to main content

Žemės ūkio bendrovių akiratyje - sektoriaus iššūkiai (manoukis.lt apie prasidėjusią konferenciją "Nauji iššūkiai žemės ūkiui" Asociacijos nariams)

Vilnius. Po nuotolinių renginių maratono vėl susirinkę gyvai į tradicinę konferenciją Vilniuje žemės ūkio bendrovių vadovai ir vyr. finansininkai svarsto, kokie iššūkiai laukia žemės ūkio.

Į konferenciją „Nauji iššūkiai žemės ūkiui“ susirinkę Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos (LŽŪBA) nariai tris dienas gilinsis į atskirus aktualius sektoriaus klausimus: kontrolės efektyvumą, laukiantį deklaravimą, apskaitos tvarkymo pokyčius, žemės ūkio strateginį planą bei galimybę Lietuvai pasiekti proveržį.

Atidarydamas konferenciją Lietuvos žemės ūkio bendrovių prezidentas Eimantas Pranauskas priminė, kad LŽŪBA nariai sėkmingai susidorojo su pandemijos sukelta krize – tiekimas nesutriko tiek vidaus, tiek užsienio rinkoms, buvo išlaikytos ir darbo vietos.

Deja, po to laikotarpio, anot LŽŪBA vadovo, ne tik nesulaukta padėkos, bet čia pat tykojo naujos problemos. „Įsisiūbavo tai, ką bandėme valdžios atstovams pasakyti pernai, maždaug šiuo metu, ir pakartojome šį pavasarį. Karas dar nebuvo prasidėjęs, bet jau tuomet įspėjome, kad dantis galanda energetikos ir išteklių kainų krizė. Tačiau išgirsti nebuvome. Nepaisant dabar dalijamų pagalbos pažadų, kovoti už savo kolektyvų ir įmonių ateitį vėl teks patiems“, – apie iššūkius kalbėjo E. Pranauskas.

Visą straipsnį skaitykite čia.