Skip to main content

Š. m. kovo 23 d. 11 val. kviečiame į Protesto akciją prie Seimo

Ūkio vadovui, ūkininkui 

 

Situacija žemės ūkyje sparčiai prastėja. Pieno sektorius ant išnykimo ribos, nes  jo problemos nesprendžiamos iš esmės. Bevališka ŽŪM pozicija, instrumentų neturėjimas prieš perdirbėjus ir prekybininkus parodo visišką institucijos nesirūpinimą žemės ūkio ateitimi.

Ūkininkai, žemės ūkio įmonės likviduoja pieno ir galvijų ūkius, atsisako investicijų.

Valdininkai yra parengę ir augalininkystę žlugdančias, atseit klimatą saugančias „iniciatyvas“: trąšų naudojimo mažinimą ir apmokestinimą, augalų apsaugos priemonių taikymo  vos ne visišką suvaržymą, nurodymus ką ir kaip auginti ir kalnus popierizmo savo darbo vietoms pateisinti.

Didžiulės žemdirbių kritikos ir pastabų sulaukęs Strateginis planas jau taisomas, praėjus vos porai mėnesių nuo įsigaliojimo, nes buvo rašomas neįsiklausant žemdirbių nuomonę.

Valdžios institucijos „iš viršaus“ kaip niekada aktyviai krauna ant žemdirbių pečių vis naujus, nepamatuotus apribojimus, absoliučiai nesigilindamos į pasekmes.

Žemės ūkio ministerija nerodo jokių pastangų atsakingai atstovauti jai patikėto sektoriaus interesams.

Susirūpinimas dėl ateities kyla visuose ūkiuose: gyvulininkystės, augalininkystės, paukštininkystės, kiaulininkystės, sodininkystės, daržininkystės ir kt.

Metas susirūpinti savo ateitimi!

Metas pasakyti STOP ūkių žlugdymui.

 

Š. m. kovo 23 d. Lietuvos pieno gamintojų asociacija, Lietuvos grūdų augintojų asociacija, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija, Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos veislinių kiaulių augintojų ir gerintojų asociacija ir kitos žemdirbių savivaldos organizacijos kviečia visus šalies žemdirbius į Protesto akciją prie Seimo išreikšti nepasitikėjimą vykdoma politika. Renkamės 11 val.

Būkime aktyvūs ir gausiai dalyvaukime. Pakvieskite kaimynus.

 

Pagarbiai

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos

Prezidentas                                                        Generalinis direktorius

Eimantas Pranauskas                                         Jonas Sviderskis