Skip to main content

Dėl natūralių pievų ir ganyklų, pelkių ir šaltinynų žemėlapių - pasinaudokite galimybe prašyti keisti jų ribas

Aplinkos ministerijos (Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos) įsakymu patvirtintus natūralių pievų ir ganyklų, pelkių ir šaltinynų žemėlapius rasite:

1) Biologinės įvairovės duomenų bazės (BIOMON) svetainėje (https://biomon.lt/szns);

2) Lietuvos Respublikos erdvinės informacijos portale (www.geoportal.lt/map) duomenų rinkinyje „Natūralių pievų ir ganyklų, pelkių ir šaltinynų teritorijos, kuriose nustatomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos“. Portale www.geoportal.lt pasirinkite šiuos meniu turinius: Žemėlapiai > Viešosios paslaugos > Kitų temų duomenys > Aplinkosauga > Natūralių pievų ir ganyklų, pelkių ir šaltinynų teritorijos, kuriose nustatomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos.

Prašome reaguoti ir siųsti nesutikimus su jų teritorijų ribomis nurodytu adresu. Jei nebus pasipriešinimo, ateis metas, kai tie plotai taps draustiniais bet kokiai veiklai. 

Prašymai pakeisti patvirtintas natūralių pievų ir ganyklų ar pelkių ir šaltinynų teritorijų ribomis turėtų būti teikiami Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai (Antakalnio g. 25, 10312 Vilnius, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.). 

Su prašymu keisti žemėlapius turi būti pateikta planinė medžiaga apie pelkių ir šaltinynų teritoriją ir (ar) natūralių pievų ir ganyklų ribas (situacijos brėžinys su vietovėje kartografuotomis faktinėmis žemės naudmenomis ir jų plotais). Taip pat gali būti pridėta papildoma medžiaga (vietovės ir augalinės dangos nuotraukos, planavimo dokumentai, teismo nutartys ir kt.).

Prašymo forma

Prašyme turėtų būti nurodytas: 1) žemės sklypo(-ų), į kurį(-iuos) patenka koreguotinos arba įtrauktinos teritorijos, unikalus numeris, 2) atstovavimo pobūdis (nuosavybės teisė arba atstovavimas pagal įgaliojimą), 3) išdėstyti argumentai, kodėl reikėtų keisti žemėlapį.

 

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos informacija