Skip to main content

Lietuvos žemdirbiai pradeda protestų ciklą

Lietuvos žemdirbiai pradeda protestų ciklą – pirmoji akcija bus surengta sausio 8-ąją, vėliau seks kitos akcijos ir jos truks, kol bus išspręstos visos žemdirbių problemos, sako Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT) pirmininkas Ignas Hofmanas. 

Sausio 8 d. ketinama surengti liepsnojančių laužų akciją visoje Lietuvoje, o vėliau į žemdirbiai ketina pasirodyti Vilniuje su žemės ūkio technika.

Anot I. Hofmano, ministras Kęstutis Navickas turėtų būti atstatydintas, nes nesugeba susitvarkyti su žemdirbių problemomis. 

„Žemės ūkio ministras, kad galėtų išspręsti problemas, niekas nebetiki, tai yra nerealu. Mes praktiškai neturim ministro ir kadangi premjerė dengia ministrą, tai atsakomybė krenta Vyriausybei. (...) Gerbti privačią nuosavybę ir saugomų teritorijų plėtrą vykdyti, tik kai bus tinkamai suderinta su savininkais, daugiamečių pievų problema, pieno krizė“, – problemas vardijo I. Hofmanas.

„Krizė žemės ūkyje jau tęsiasi apie trejus metus ir jau buvo organizuota ne viena žemdirbių protesto akcija. (...) Manome, kad dabar prieitas kritinis taškas, kai Lietuvos žemės ūkiui yra kilęs egzistencinis klausimas“, – teigė tarybos pirmininkas.

Pasiteiravus, kokie sprendimai ūkininkams leistų atšaukti protesto akcijas, jie teigė, kad problemų yra daug, reikalavimų sąrašas bus nemažas, tad pirma akcija tikrai vyks, o ir kitų stabdyti neketinama.

„Tris metus mums krovė, mes nesustosime, nepasiduosime, kol didžioji dalis mūsų teisėtų reikalavimų nebus patenkinta. Ruošiamės ilgoms akcijoms“, – sakė I. Hofmanas.

Žemdirbiai teigė neketinantys blokuoti kelių ir trikdyti visuomenės gyvenimo, tačiau neslėpė, kad žemės ūkio technika Vilniuje gali sukelti nepatogumų sostinės gyventojams, anot ūkininkų, kitaip valdžios institucijų jie tiesiog nebus išgirsti. 

„Mes norime atkreipti dėmesį. Dėl tų kamščių, sumaišties (...) kalti tie, kurie priėmė tuos sprendimus, kurie mus išvarė į protesto akcijas“, – kalbėjo Lietuvos ekologinių mėsinių galvijų augintojų asociacijos pirmininkas Arūnas Rutkauskas.

„Žemdirbiai šiandien nebėra tie personažai, kurie tik su šakėm vaikšto. Ateina nauja karta, išprususi, žinanti savo teises. Kaip bebūtų gaila, bet kartais mes esame priversti griebtis vienokių ar kitokių protesto akcijų“, – pridūrė jis.

Visą manoukis.lt straipsnį skaitykite čia.

Lietuvos žemės ūkio taryba gruodžio 21 d. surengė spaudos konferenciją apie ketinamus rengti piketus, protesto akcijas ar streikus dėl žemės ūkyje kylančių problemų. Jos įrašą galite pažiūrėti čia.

 

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos informacija