Skip to main content

Š. m. kovo 8 d. įvyko Asociacijos išplėstinis prezidiumo posėdis

Š. m. kovo 8 d. Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijoje gyvai ir nuotoliu vyko išplėstinis prezidiumo posėdis.

Daug diskusijų sulaukė pasėlių deklaravimo 2024 m. tema. Ją pristatė Žemės ūkio ministerijos Išmokų už plotus skyriaus patarėja Jolanta Ašmonienė, vyriausiasis specialistas Skirmantas Ramoška. Po posėdžio Žemės ūkio ministerijai išsiųstas raštas su pastabomis. Jį rasite čia.

Apie GAAB įgyvendinimą Lietuvoje kalbėjo Augalininkystės ir žaliųjų technologijų skyriaus vyresnysis patarėjas Tadas Švilpauskas.

Prezidiumo nariai posėdžio metu diskutavo ir apie Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo Nr. IX-1314 1, 3 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą. Jam nepritarta, motyvai išsakyti.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto ir veterinarijos politikos departamento direktorius Deividas Kliučinskas ir kiti specialistai papasakojo apie atnaujintą Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos valdymo struktūrą, atsakė į prezidiumo nariams kylančius klausimus dėl gyvūnų gerovės ir kitų naujų veterinarinių reikalavimų ūkiniams gyvūnams, dėl įsagų patikrų, dėl žurnalų pildymo ir kt. Dėl kai kurių medikamentų (vario sulfato...) naudojimo, susietos paramos mokėjimo tikrinant galvijų įsagus bus diskutuojama su Žemės ūkio ministerija papildomai.

Aptarti ir kiti klausimai: Europos Komisijos, Žemės ūkio ministerijos, COPA-COGECA pasiūlymai dėl BŽŪP supaprastinimo, „Gamtos atkūrimo“ reglamentas.

 

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos informacija